AYIN YAZARLARI
Künye

"BİR GÜN NASIL OLSA İKTİDARSIZLIĞA MAHKUM OLACAKLAR"
(Vüs'at O. Bener)

KESİNTİSİZ ERİŞİM BİLGİLERİ
Libadiye Cad. Tahralı Sok. No:5
Kavakyeli B Blok No:8
34704 Üst Göztepe/İSTANBUL
T: 0216 470 50 20
F: 0216 470 50 22

editor@iktidarsiz.com

İKTİDARSIZ KADRO:
 
 
 
HÜSNÜ ARKAN
1958 Kınık (İzmir) doğumlu. Üç yıl ADMMA'da mimarlık okuduktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. 1985'de gittiği Amsterdam'da sekiz yıl kaldı. Kurduğu müzik grubuyla Avrupa'nın birçok kentinde konserler verdi. 1993'te Türkiye'ye dönüp Ezginin Günlüğü grubuna katıldı, grubun bu tarihten sonra yayımlanan albümlerine besteleri, güfteleri ve sesiyle katkıda bulundu. Yayımlanmış üç romanı: Ölü Kelebeklerin Dansı (Metis yayınları, 1998) ve Menekşeler, Atlar, Oburlar (Om Yayınları, 2001), Uzun bir Yolculuğun Bittiği Yer (Yapı Kredi yayınları, 2005); bir de şiir kitabı var: Hiçe Doğru (Seyhan yayıncılık, 2005). Halen İstanbul'da yaşıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
ENİS BATUR
1952'de Eskişehir'de doğdu. 1968'de şiir yazmaya başladı; ilk yazısı 1970'te, ilk kitabı 1973'te yayımlandı. Enikonu yazdı, enikonu yayımladı. Yazmaya ve yayımlamaya da devam ediyor. Gelgelelim, "durmadan yazıyor" mu? "Tasalanmayın: Kimsenin harcı, tasası, durumu, koşulu değildir 'durmadan' yazmak - olamaz. İnsan yaşar.Yaşarken kendini paralellere meridiyenlere böler, yazarı yazar yapan o biribirilerini kesen çizgilerin ortasında bir yerde, Kâbe'sini harfler üzerine kurmayı seçmesi." (Bekçi, 2003). Hem dursa, duracak olsa ne olur, hanginiz bilir? 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YİĞİT BENER
Yiğit Bener. 1958 Brüksel doğumlu. İlk ve orta öğrenimini Paris ve Ankara’da tamamladı. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi son sınıf öğrencisiyken, 12 Eylül 1980 darbesi sonrası koşullarından dolayı yurtdışına çıktı. On yıl boyunca Brüksel ve Paris’te yaşadı, çocuk bakıcılığı, göçmen sorunları danışmanlığı, yayıncılık, çevirmenlik gibi işlerde çalıştı. Halen geçimini konferans tercümanı olarak sağlamaktadır ve bu alanda Boğaziçi ve Bilkent üniversitelerinde ders vermektedir. Çeşitli yazarların kitaplarını Fransızcadan Türkçeye çevirmiştir; Louis-Ferdinand Céline’in Gecenin Sonuna Yolculuk adlı yapıtının çevirisiyle (YKY, 2002) Dünya Kitap Yılın Çeviri Ödülü’nü almıştır. Eksik Taşlar (YKY, 2001), Kırılma Noktası (YKY, 2004) ve Özgür Rosto (YKY, 2007) isimli romanların yazarıdır.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
MURAT CANKOÇAK
1957 Ankara doğumlu. Kuleli'de okudu, asker olmadı; ODTÜ Fizik'te okudu, fizikçi olmadı; idama mahkum oldu, asılmadı; devlet tiyatrolarında figüranlıktan koleksiyoncular için parfüm şişecikleri üretmeye, uçak bileti satıcılığından inşaat isçiliğine, motosikletli kuryelikten reklam filmi seslendirmeciliğine, musahhihlikten güvenlikçiliğe, gezi fotoğrafçılığından hacker/cracker sitelerinde moderatörlüğe  çeşitli islerde çalıştı. Motosiklet yolculuklarına ara verdikçe  Strasbourg'da yaşıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 
BARO CENGİZ
1963 İzmir doğumluyum. İki ortaokul ve sekiz tane liseden atıldıktan sonra Ege bölgesinde okuma ihtimali kalmadığı için Mardin Kızıltepe lisesinde okumaya çalıştım ve oradan da tasdiknamenin kaybolması sonucu olarak Türkiye'de okuma hadisem böylece bitti. 1986 yılında Hollanda'ya geldim. Konservatuarın klasik gitar ölümünde üç sene okudum. Talihsiz bir kaza sonucu okuldan ayrılmak zorunda kaldım. Türkiye'de ve Hollanda'da çeşitli konserler verdim. Çeşitli gruplarda gitarist olarak müzik yaptım. 2003 yılında Özgür Yumuşak'la birlikte Yaramazof Kardeşler Tiyatro gurubunu kurduk. Yaklaşık on oyun sergiledik. 2000 yılından itibaren kısa hikayeler ve roman yazmaya başladım ve hayatimi müzik ve tiyatro ile geçindiriyorum. Bu arada beş kardeşim var. Baba da dahil olmak üzere hepsi profesyonel müzisyen.Gezgin ve seyyar olarak yaşamaktayım.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
NAİM DİLMENER
1997 yılının hemen başında Hürriyet'in haftalık olarak hazırladığı GazetePazar'da “Eski 45'likler” adlı köşe yazılarına başladı. Bu yazılar, 1998 yılının ikinci yarısında Milliyet'te devam etti. Daha sonra Radikal'e geçen Dilmener, halen yazılarına burada düzenli olarak devam ediyor. Bunun yanında; Zip İstanbul, Milliyet Sanat, Hayvan gibi dergilere ve çeşitli İnternet sitelerine de sürekli olarak müzik yazıları yazmaktadır. 1995 yılında Mavi Radyo'da “Eski Kırkbeşlikler” adlı bir program hazırlayıp sunan Dilmener,  radyo macerasını halen Açık Radyo'da sürdürmektedir. Ada müziğin yayınladığı arşiv serisinin proje danışmanı olan Dilmener, bu seri içerisinde Ayten Alpman , Hümeyra , Üç Hürel, Ali Rıza Binboğa , Asu Maralman, Modern Folk Üçlüsü, Mavi Işıklar ve Timur Selçuk albümlerinin yayınlanmasına katkıda bulunmuştur. 2003 yılında, yazarın uzun süren bir araştırma döneminden sonra bitirdiği “Hafif Türk Pop Tarihi” adlı kitabı yayınlandı. Gazete ve dergilere yazmayı, televizyon kanallarına – plak firmalarına danışmanlık yapmayı sürdüren yazar, halen Türk popunun en bönemli isimlerinden biri olan Ajda Pekkan'ın müzik yaşamı üzerine bir kitap olan “Hür Doğdum Hür Yaşarım: Ajda Pekkan Kitabı” adlı kitabın yazımını sürdürmektedir.
 
 
 
 
 
 
 
 
M. RAGIP DURAN
İstanbul, 1954 doğumlu. Galatasaray Lisesi(73) ve Fransa'da Hukuk tahsilinden(78) bu yana Istanbul, Ankara, Paris, Londra, Amsterdam, Boston'da  Aydınlık, Hürriyet, AFP, BBC, Özgür Gündem, Cumhuriyet gibi medya organlarında  muhabirlik, yazarlık, yöneticilik yaptı. Paris'te CFPJ, Harvard'da Nieman Gazetecilik Okullarında okudu. Halen Galatasaray Üniversitesi İletişim'da Öğretim Görevlisi, Libération'un Türkiye muhabiri, Bağımsız İletişim Ağı BİA'da Eğitim Danışmanı ve Medya Eleştirmeni. Düzenli olarak bianet.org'da, Hayvan'da, Tükenmez'de, Virgül'de, İktidarsız'da yazıyor. Medya eleştisi alanında üç  telif kitabı yayınlandı. İki de çevirisi var. İHD,ÇGD, TGC ile Hellmann-Hammett ve Nureddin Zaza basın ödülleri sahibi. 1978'den bu yana Fransızca-İngilizce simültane çevirmenlik yapıyor. Radikal Galatasaraylı. Ruh olarak Ece Ayhan ve  Roger Waters, gıda olarak da hünkar beğendi ve menemen ile iyi anlaşıyor.
 
 
 
CEMİL EREN

1927'de Merzifon'da doğdu. Erzincan askeri ortaokulu'na girdi, deprem dolayısıyla öğrenimini Konya Kuleli lisesi'nde sürdürmek zorunda kaldı. Okulda müzikle ilgilenmeye başladı. 1944'te öğretmeni Şemsi Arel'in evinde resim çalışmalarına başladı; onun yönlendirmesiyle heykel yapmaya başladı.  1946'da Ankara Harp okulu'na girdi, okulda resim ve müzik kurslarına katıldı.  1947'de Eşref Üren ile tanıştı, onunla resim çalışmaları yaptı, Ürel'in önerisi ile devlet resim ve heykel sergisine gönderdiği iki resmi Leopoyd Levy'nin dikkatini çekti; bu tarihten itibaren tamamiyle resme yöneldi. Somerset Maugham'ın Gauguin'in yaşam öyküsünü anlattığı "the moon and six penny" kitabını okuduktan sonra resmi meslek olarak sürdürme, sivil yaşama dönme kararı aldı, ancak bu kararını 1951 yılına değin gerçekleştiremedi.  27 aralık'ta oğlu Barış doğdu. 1952'de Devlet Tiyatroları'nda dekoratör yardımcısı olarak işe başladı. 1953'de komünist olduğu gerekçesiyle gözlem altına alındı, üç ay sonra serbest bırakıldığında babasını ve tiyatrodaki işini yitirdiğini öğrendi. Bir süre Merzifon'da tabelacılık ve boyacılık yaparak geçimini sağladı.  16 nisan 1954'de kızı Zeynep doğdu. İlk sergisini 5 ocak 19572'de Ankara Türk Amerikan derneğinde açtı. O gün bugün hiç durmadan Ankara ve Bodrum'daki evlerinde resim yapıyor, Türkiye'nin ve dünyanın dört bir köşesinde sergiler açıyor.
 
 
BİRSEN FERAHLI
1960'da Selçuk'ta doğdum, evin salonunda. Beş yaşında okuma yazma işlerine başladım. On yaşında yatılı okula gittim. Demir ranza, boyalı camlar, yasak duvarlar arasında mefulü mefailü failatün failü. ÖSS tercihlerinde "bir de tıp yazayım nasılsa tutmaz" demiştim, tuttu, bırakmadı. Kemiktir, kadavradır, forumdur, boykottur derken, 12 Eylül çöktü parkalı kantinlerin üstüne; ölüm sessizliğinde mecburi hizmet kuralarını çektik: Tunçbilek Meslek Hastalıkları Hastanesi'nde hekimlik yaşamım başladı. Ege Üniversitesi'nde dört yıl Fizik Tedavi Rehabilitasyon ihtisasının ardından Alsancak Devlet Hastanesi FTR Kliniği'nde hekimliği sürdürüyorum. Yazılarda, tartışmalarda, pankartlarda, şiirlerdeki 'soyut halk'a somut olarak dokunuyorum her gün. Kitap okurken ve yazı yazarken kendimi çok iyi hissediyorum. 'Sanat Çevresi'nde, Anafilya' adlı Hollanda'dan yayımlanan bir internet dergisinde, Cumhuriyet Kitap Eki'nde ve İktidarsız'da 'Vuslatsız Yolculuklar' köşesinde yazıyorum. 
 
 
 
 
 
 
 
 
ANDAÇ FERİDUN
 
1954 yılında Erzurum'da doğdu. Yükseköğrenimini Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde yüksek lisans yaptı. Edebiyat, karşılaştırmalı edebiyat dersleri verdi. İnceleme, araştırma, deneme çalışmaları, yazarlarla söyleşileri, öyküleri ve gezi yazıları kitaplarda, dergi ve gazetelerde
 
 
 
 
 
 
 
 
 
TAYFUN İŞBİLEN.
1969 Bozcaada doğumlu. Yurdun farklı yerlerinde ilk-orta-lise öğrenimini tamamladı. Mühendis olmak istedi. ITU Elektronik ve Haberleşme bömünü bitirdi. Yurta kalırken ilk fanzini Etüd ü çıkardı. Kantinde dergi sattı afiş astı. Akşamları king ve briç oynadı.
Küçüklüğünden beri resim yapıyordu sonra eğitim almak istedi. İş hayatının onuncu yılında herşeyi bırakıp güzel sanatlar enstitüsüne gitti ve grafik tasarım okudu. Tekrar geri dönüp bir süre daha profosyonel olarak çalıştı sonrada kendisi ve ülkesi için çalışmaya karar verdi.
Teknoloji ve medya çözümleri üretiyor. İktidarsız ve açıkradyo ya destek veriyor.Bekar...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
HALİL GÖKHAN
1967 yılında Tarsus'ta doğdu. İstemediği, ama sonradan orada olmaktan mutlu olduğu okullarda okudu. İlk yapıtı 1989'da VARLIK dergisinde yayımlandı. İlk kitap çevirisi Enstantaneler  (Alain-Robbe Grillet) 1990'da yayımlandı. İlk romanı Yedinci 1999'da çıktı. 2002'den bu yana Le Monde diplomatique'in Türkiye temsilcisi ve editörü. 2000'den bu yana serbest ve bağımsız bir yazar olarak yaşıyor, çalışıyor.
Editörlük, yayın-basın danışmanlığı, yayın hakları, iletişim gibi alanlarda çalışmalarını sürdürüyor.
 
 
GÜLAYŞE KOÇAK
 
1956 New York doğumlu. Tercümanlığa, 4 yaşında Addis Ababa'da annesiyle babası için Türkçe-Habeşçe-Türkçe tercümelerle başladı. İlkokul, ortaokul ve liseyi Kopenhag, Ankara ve Hannover'de okudu; bu arada Hannover'de konservatuvarda piyano çalışmalarını sürdürdü. A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın Yayın Yüksek Okulu'ndan mezun oldu. Çevirmenlik, konsolos yardımcılığı, personel müdürlüğü, rektör özel kalem müdürlüğü yaptı, ayrıca kilise orgculuğu ve muhtelif oda müziği gruplarında piyano çalmışlığı var. Halen Sabancı Üniversitesi Yazma Becerileri Merkezi'nde öğrencilerin akademik yazılarına yardımcı oluyor ve yaratıcı yazma atölye çalışmaları düzenliyor. Muhtelif çeviri ve makalelerinin yanısıra Çifte Kapıların Ötesi (Oğlak Yayınları 1994, İletişim Yayınları 2003), Gözlerindeki Şu Hüznü Gidermek İçin Ne Yapmalı? (Oğlak Yayınları 1997) ve Topaç (Kanat Kitap, 1994) adlı romanları var. Halen Istanbul'da yaşıyor.


 
 
 
 
 
JAMAL MAHJOUB
 
Sudanlı baba ile İngiliz anneden 1960’ta Londra’da doğdu. Ailesi aynı yıl önce Liverpool’a, kısa bir süre sonra da Sudan’ın başkenti Hartum’a taşındı. Mahjoub, Sudan’da İtalyan Katolik okulu Comboni Koleji’nde okudu. Daha sonra Galler’deki Atlantic College’de bir burs kazandı ve İngiltere’deki Sheffield Üniversitesi’nde jeoloji öğrenimi gördü. 1988’de Danimarka’ya taşındı, Århus’ta çevirmen ve serbest yazar olarak çalıştı. Şimdi Barcelona’da (İspanya) oturuyor.
Romanları: Navigation of a Rainmaker (1989); Wings of Dust (1994); In the Hour of the Signs (1996); The Carrier (1998); Travelling with Djinns (2003) ve The Drift Latitudes (2006).
Mahjoub’un Türkçedeki ilk kitabı Raşid’in Dürbünü 2003'te yayınlandı, daha sonra da Cinlerle Yolculuk ve Alametler Saati yayınlandı (YKY).
 
 
 
 
 
 
ELİF DALDENİZ
 
1970’de Almanya’nın Bavyera eyaletinin Nördlingen kentinde katolik klisesine ait bir klinikte dünyaya gözlerini açtı, aynı kurumun anaokulu ve okul sonrası etüt merkezine devam etti. Birkaç sene aralıklarla Türkiye’de anneanne ve dede şefkatinde yaşama imkanı buldu. Lisenin bir bölümünü de doğduğu kentin katolik kız okulunda tamamladıktan sonra, kurtuluşu İstanbul’a kaçmakta buldu. Matematik, hiç değilse ekonomi okumasını öneren öğretmenlerine rağmen, çeviri okumaya karar verdi ve Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun oldu. On sene boyunca Sınai Mülkiyetin Korunması alanında önce çevirmen, ardından da marka ve patent vekili olarak çalıştı. Hukuk ve patent çevirileriyle uğraşırken, anarşist Alexander Berkman’ın yaşamını anlatan bir kitabı çevirmeye karar verdi ve hayatı değişti. Yeniden akademik ortama döndü ve İstanbul Üniversitesinde lisansüstü çalışmalarını tamamladı. Halen Okan Üniversitesi Çeviribilim bölümünde öğretim üyesi olarak çalışıyor. Akademik çalışmalarında bir çeviri diyarı olan Türkiye’nin bu durumunu anlamaya çalışıyor. Çeviri etkinliği, kültür, sanat ve düşünce metinleri üzerine yoğunlaşıyor. 
 
 
150LEVENT METE
1958 İzmir Doğumlu. Ankara Fen Lisesi ve Hacettepe Tıp Fakültesi mezunu. Psikiyatri doçenti. Şizofreni konusunda yaptığı çalışmalarla 1993, 1998 ve 2002 yıllarında Türk Psikiyatri Derneği araştırma ödüllerini kazandı. Bugüne kadar dört romanı — Aşk romanları yazan adam (İletişim Yayınları 2000), Terapi (İletişim Yayınları 2002), Büyücüler (Can Yayınları, 2003), Rika'nın Beyninde (Can Yayınları, 2005), Aşk Hastalığı (Can Yayınları, 2006) — iki inceleme kitabı — Şizofreni: en uzak ülke (İletişim Yayınları 1998), Depresyon: hüzünden melankoliye (İletişim Yayınları 1999) — bir de deneme seçkisi — Sokaktan geçen dünya  (5US yayınları 2002) — yayımlandı. Halen İzmir'de yaşıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
FUNDA ÖZGÜREL
Doktorum Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle tatilde olduğundan, beni 1964 yılında Ankara'da ebeler dünyaya getirmiş… 17 yaşıma kadar Ankara'dayız. Memur ailesi nasıl yaşarsa biz de öyle yaşıyoruz. Sonra İstanbul bize de kucak açıyor. Boğaziçi Üniversitesi'nin İşletme bölümünü bitirip finans dünyasının kalbinin attığı bankacılık kariyerine dalıyorum… Üst düzey yöneticilik, enflasyon, kriz falan derken bir gün fenalık geliyor, terk ediyorum bankacılığı… Neredeyse kırkına merdiven dayamışken üniversitede yüksek lisans yapmaya niyetleniyorum. İktidarsız yazarlığı nereden çıktı derseniz, valla benim suçum yok: Laf olsun diye bir öykü yazdım, çok beğendiler, ille yaz diye tutturdular… ben de peki dedim… Soğuktan hiç hazzetmiyorum. İnsanları, özellikle de çocukları (başta on yaşındaki kızımı) çok seviyorum.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
AYŞE SARISAYIN
1957 yılında İstanbul'da, Beşiktaş'ta doğdu, aynı yerde yaşıyor. Alman Lisesi'nde okuduğu yıllarda tıp okumayı hayal ederken,  ÖSS'de  birkaç soru eksik yapınca kimya mühendisi olmak zorunda kaldı.  Bir ilaç şirketinde çalışmaya başladıktan sonra kimyanın ona göre olmadığını bir kez daha ve şiddetle fark edince, işletme eğitimi aldı. Hâlâ kendisine uygun olanı aramayı sürdürüyor. Okuma yazma öğrendiğinden bu yana edebiyata yakındı; ancak ilgisi birkaç yıl öncesine dek yalnızca iyi bir okur olma çabasıyla sınırlıyken, neden ve nasıl olduğunu anlayamadan yazarlığa yöneldi. Yazmaya başladığından beri iyi bir yazar olmanın yollarını bulmaya çalışıyor. Bir anı (Çok Şey Yarım Hâlâ, YKY, 2001), iki öykü (Denizler Dört Duvar, Can Yayınları, 2003 ve Yorgun Anılar Zamanı, Can Yayınları, 2004) kitabı yayımlandı. Denizler Dört Duvar 2004 Yunus Nadi Öykü Ödülü'ne, Yorgun Anılar Zamanı 2005 Sait Faik Hikaye Armağanı'na değer görüldü. Bir süredir de Almanca'dan çeviri yapmayı deniyor. İki takıntısı var: Biri,  doğduğu kentte ve aynı semtte öleceğini düşünmek ara sıra,  öteki ise kendine sık sık  “Okur olarak kalsaydım daha mı iyi olurdu?” sorusunu sormak.  Yine de yazmaya devam ediyor şimdilik.

 
AHMET SOYSAL
1957'de İstanbul'da doğdu.Beyaz Dergisi'ni çıkardı (82-95).Türkiye'de Fransa'da vs. konferanslar, seminerler verdi.Asıl alanı felsefedir ama edebiyat ve sanatla da yakından ilgilidir.Çeviriler de yapmıştır ( Dağlarca, Artaud, Bonnefoy vs.). 5, belki de 6 kitap yayınlamıştır.

 
 
 
SERDAR SÖNMEMİŞ
1956 şubatında istanbul'da doğdu ne doğum ne tarih ne de yer kendi tercihi değildi. iktidara gıcığı o gün başladı. istanbul iktisadi ve ticari ilimler akademisini bitirdi. sultanahmet'teki güzelim okulu bitirdikten hemen sonra yakıldığı için tüm öğreniminin de yandığını zannederek şoförlük, kepenk yağlamacılığı gibi bir sürü işe girdi çıktı. babasının dellenme oğlum demesiyle bir de müteahhitliği denedi. derhal bu işi de bırakıp yurt dışına kaçarak almanya'daki arkadaş tiyatrosuna sığındı. şoförlükten yönetmenliğe uzanan kariyerinde mutlu günler yaşadı. rahatlık ve mutluluk biryerlerine battığı için kürkçü dükkanına döndü. şimdi de yazar olabilmek için desteğini çekmiş karısının güvenini tekrar kazanmaya çalışıyor.Yaşasın harflerin kardeşliği… büyük küçük ayrımına son!
 
 
 
 
 
 
 
   
SERRA YILMAZ
1954 İstanbul doğumlu. Sainte Pulchérie, Saint Benoit mezunu. Caen Üniversitesi (Fransa) Psikoloji Fakültesi'ni bitirdi. Robert Abirached'den tiyatro eğitimi aldı.1977-1979 arasında Genco Erkal Dostlar Tiyatrosu'nda görev aldı. 1983'te `Şekerpare' ile sinemaya adım attı. O günde bugüne sayısız yerli ve yabancı filmde ve oyunda rol aldı. İstanbul Şehir Tiyatroları'nda yıllarca oyunculuk, yönetmenlik ve Genel Sanat Yönetmenliği yaptı. Aynı zamanda konferans tercümanı olarak çalışmakta. Her ne kadar “neredeyse 40 yıllık Cihangir'liyim” demekteyse de, zamanının önemli bir bölümünü Fransa'da, İtalya'da film setlerinde geçirmektedir.Oynadığı filmlerden bazıları: Anayurt Oteli, Tersine Dünya, Ağır Roman, Harem Suare, Cahil Periler, Gönlümdeki Köşk Olmasa, 9, Karşı Pencere.Ödülleri: Siyad Türk Sineması Ödülleri,  Harem Suare, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu; Antalya film şenliği, 1999, Harem Suare, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu; İstanbul Film Festivali, 2002, 9, En İyi Kadın Oyuncu; Sadri Alışık Ödülleri, 2003, 9, En İyi Kadın Oyuncu.

YÜCE YÖNEY
1966'da İstanbul'da doğdu. Çocukken ileride arkeolog olacağını sanıyordu. Ailesinin piyano çalmayı öğrenmesi için gösterdiği çaba sonuçsuz kaldı. İlkokul yıllarında top oynarken kırılan kolu yanlış kaynadığı için bir kez de doktorlar tarafından kırıldı. Başarılı bir öğrenci değildi. Lisede bir kez sınıfta kaldı. Üniversitede sekiz ay boyunca sigara içmedi. Bitiremediği yüksek lisansları askere gitmesini geciktirdi. Kendine uygun bir meslek bulamayınca basın sektöründe çalışmaya başladı. İki kedisi, bir sevgilisi, bir de 2004 yılında yayımlanmış Üçüncü adlı bir romanı var.

 

 

 

 


HATASIZ TASARIMCILAR


Genel Koordinatör

Tayfun İşbilen
 
Yazılım Geliştirme 
İda Bilişim-Oğuzhan Dursun
 
Grafik Tasırım ve Animasyon
İda Bilişim-Serhat Kaya
 
İlüstrasyon 
Yusuf Ziya Aygen
 
Logo Tasarım 
Metin Sezgin
 
Prodüksiyon & Post Prodüksiyon
Tahsin İşbilen
Sedat Yapıcı
Aslı Kuşakçı
Ali M. Pişkin